Santander’den Hemen Al-Sonra Öde Hizmeti

Santander’den Hemen Al-Sonra Öde Hizmeti

28-01-2022
434

Hemen Al-Sonra Öde trendi fintech dünyasında giderek popüler bir hal alıyor. İspanya’nın önde gelen bankalarından Santander de bu trendi kaçırmamış gibi görünüyor. Santander’den gelen açıklamaya göre Hemen Al-Sonra Öde platformu olan Zinia’yı Avrupa’da kullanıma sokuyor. Aslında Zinia, yeni bir uygulama değil. Santander 2021 yılında Zinia’yı Almanya pazarında denemeye başlamıştı.

Zinia, 2021 yılında Almanya'da piyasaya sürülmesinden bu yana iki milyonun üzerinde müşteri edinerek Hemen Al-Sonra Öde (Buy Now-Pay Later) pazarında Avrupa'nın önde gelen oyuncularından biri haline geldi. 26 Ocak 2022’de yapılan açıklamaya göre Zinia, artık Santander’in tüm Avrupa pazarında kullanıma sunulacak.

İlginizi Çekebilir: Tüm Bankalar Tek Ekranda

 

Finteo'nun açık bankacılık hizmetini ücretsiz bir şekilde deneyebileceğinizi biliyor muydunuz? Tüm banka hesaplarını tek ekranda ücretsiz bir şekilde görüntülemek için tıklayın!

 

Hemen Al-Sonra Öde Hizmeti

Hemen Al-Sonra Öde hizmeti tüm dünyada giderek popülerleşen bir hizmet olarak öne çıkıyor. Özellikle pandemınin de etkisiyle tüketiciler ödeme kolaylıklarına yönelmekte. Tüketicilerin aldıkları ürün için yapacağı ödemeyi ertelemesine veya faizsiz bir şekilde taksitlendirmesine izin veren Hemen Al-Sonra Öde hizmeti de bu yüzden oldukça ilgi görüyor.

Santander’in geliştirdiği Hemen Al-Sonra Öde platformu olan Zinia halihazırda iki milyondan fazla müşteri edindiği Almanya'da geçtiğimiz yıldan bu yana faaliyet göstermekte ve bu da Santander'i müşteri hacimlerine göre Avrupa'da BNPL'in (Buy Now-Pay Later) önde gelen oyuncularından biri haline getiriyor.

İlginizi Çekebilir: Açık Bankacılık Nedir?

Santander, 2022’de Zinia’yı ilk olarak Hollanda pazarına açmayı planlıyor. Ardından da diğer pazarlarda Zinia markası altında BNPL hizmeti vermeye başlayacak. Santander, 63.000 bağlı ortaklığıyla tüketici finansmanındaki lider konumundan yararlanarak Zinia’yı BNPL pazarında lider konuma getirme hedefinde.

Zinia'nın BNPL hizmeti, müşterilere ister online ister fiziki satış noktalarından yaptıkları alışverişlerde saniyeler içinde faizsiz taksitle ödeme imkanı sunarak alışverişi kolaylaştırıyor. Zinia uygulamasında taksitlendirme dışında birçok özel teklif ve finansman çözümü de bulunacak. Santander, Fintech sektöründe önemli bir oyuncu olmaya devam edecek gibi duruyor.

Kaynak: Finextra

Açık Bankacılık ve finans dünyasıyla alakalı daha fazla habere ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Benzer Blog Yazıları