Biraz daha ‘Açık’ Konuşalım: Finansal Yönetim Süreçlerinde Devrim

Biraz daha ‘Açık’ Konuşalım: Finansal Yönetim Süreçlerinde Devrim

18-01-2021
84

İşletmelerin ve bireylerin finansal yönetim süreçlerinde dijitalleşme kavramı "açık bankacılık" ile yeniden tanımlanıyor. Şirketlerin farklı bankalardaki hesapları tek bir ekran üzerinden yönetebilmesine ve oluşan işlemlerin ERP uygulamalarıyla entegre edilebilmesine imkân tanıyan Açık Bankacılık teknolojileri çok ciddi bir emek ve zaman tasarrufu sağlıyor. Finans departmanları başta olmak üzere şirket yönetiminde yer alan her birimin finansal süreçlerine fayda odaklı dijital bir yaklaşım sunuyor.

Açık Bankacılık hizmeti veren FinTech'ler, bankalar ve hizmet alan şirketleri arasında güvenli veri transferi sağlayan Online Hesap Hareketi Entegrasyonu ile finansal yönetim süreçlerinde yeni bir dönem sizleri  bekliyor.

Finans Birimlerinin En Büyük Destekçisi

Birden fazla bankayla aynı anda çalışarak farklı bankaların sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyen firmalar, finansal yönetim ve hesapların kontrolünde ise dezavantajlı konuma düşüyor. Banka hesaplarına gelen-giden para transferlerini, gerçekleşen ödemelerini, nakit dengesini her an kontrol etmek, yönetmek, kayıt sistemini oluşturmak ve üst yönetimlere raporlamakla görevli finans departmanları, tüm bu süreçleri her bir banka için ayrı ayrı takip etmek ve zaman harcamak durumunda kalıyor. Açık Bankacılık uygulamaları bu aşamada devreye girerek, finansçıların zamanı efektif kullanmasını, süreçlerin kolaylaşmasını ve hata ihtimalinin en aza inmesini sağlar.

Banka Hareketlerinizi Takip Edin, Anında Haberdar Olun ve Raporlayın

Banka hareketlerinizi güvenli yazılımlar yardımıyla tek bir panelde bir araya getiren Açık Bankacılık teknolojileri, farklı banka hesaplarındaki verilerinizin doğru ve gerçek zamanlı akışını sağlar. Bu verileri dilediğiniz her an sorgulayabilir, ihtiyacınıza göre raporlayabilir, bildirimler sayesinde anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Her gün saatlerinizi alabilen banka işlemlerinizi birkaç saniyede gerçekleştirebilirsiniz.

Teknolojiden en verimli şekilde yararlanan Açık Bankacılık uygulamaları bu aşamada devreye girerek sadece finansçılar için değil; muhasebeciler, şirket ortakları ve hatta bankaların müşteri temsilcileri gibi ilişkili tüm paydaşlar için fayda odaklı dijital bir yaklaşım sunuyor. Şirket hesaplarına para giriş çıkışlarını, yapılan ödemeleri dilediğiniz an görüntüleyebilirsiniz. Grafiklerle ve özel raporlarla geçmiş verileri analiz ederek geleceği planlayabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları