Biraz Daha 'Açık' Konuşalım:  Büyük Resmi Görün!

Biraz Daha 'Açık' Konuşalım: Büyük Resmi Görün!

25-01-2021
164

Hayatınızın her anında karar alırken ve aldığınız kararların etkinliğinin kontrolünde verilere ihtiyaç duyarsınız. Özellikle profesyonel iş hayatında verilerin önem derecesi bir kat daha fazladır. Şirketlerde, finans, muhasebe, satış, pazarlama, üretim ve diğer süreçlerin tamamında verilerin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Veri kaydının tutulması ve bu verilerin anlamlı hale getirilmesi, karar aşamasında doğrudan etkilidir.

Profesyonel iş hayatının olmazsa olmazı; Grafikler ve Tablolar

Şirketlerin her departmanı için veri söz konusu olduğunda ilk akla gelen unsurlar ise tablolar ve grafiklerdir. Elde edilen her verinin kaydı tutulurken ve bu kayıtların analizi yapılırken tablolar ve grafikler, bu verilerin daha anlamlı hale gelmesinin baş aktörleridir. Çoğu zaman oldukça karışık olan süreçlere ilişkin kayıt tutarken ve bilgiyi sınıflandırırken tablolar imdadınıza yetişir. Ve bu tablolardaki bilgiyi gözle görülür bir hale getirmek, momentumu yakalayabilmek, sorunları tespit edebilmek; kısacası geçmişi ve geleceği daha iyi analiz etmek için ise grafiklere başvurulur.

İlginizi çekebilir: Biraz Daha Açık Konuşalım: Finansal Yönetim Süreçlerinde Devrim

Finansal Süreçlerde Tabloların ve Grafiklerin Önemi

Yönetimsel her adımda imdadınıza yetişen tablolar ve grafiklerin, en fazla kullanıldığı alanların başında ise finansal süreçler gelir. Gelir-gider yönetiminde, harcamaların kontrolünde,  muhasebe işlemlerinde ilgili departmanlar için tablolar ve grafikler; teknolojinin işin içine girmesiyle bir kademe daha anlamlı bir yapıya bürünmüş durumda. Özellikle muhasebe veya ERP yazılımlarında girdiler ve çıktıların tablolardan oluştuğunu hatırlatmamıza gerek yok. Hâl böyle olunca da yönetimsel süreçlerde kullanılan yazılımların; tablolar üretebilmesi, verileri grafiklere dökebilmesi sağlıklı bir işleyiş açısından hayati bir öneme sahiptir.

Finteo Raporlar ile Bakış Açınızı Hızlandırın

Birçok bankayla çalışan işletmelerin 'hayatını kolaylaştırma' fikrinden doğan Açık Bankacılık, farklı bankalardaki işlemlerinizi tek bir ekranda sunmasının yanı sıra bu verileri kaydetmenize, işlemenize ve arşivlemenize yardımcı olur.

Finteo ile hesap hareketlerinizi banka, hesap, işlem türü, para birimi, tarih gibi filtrelerle sınıflandırabilir, sunduğu hazır şablon raporlar ile finansal verilerinize hızlı ve anlamlı bakış açıları kazandırabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları