Türkiye - Katar Fintech İş Birliği

Türkiye - Katar Fintech İş Birliği

21-02-2022
175

Türkiye - Katar ilişkileri son dönemde ivme kazandı. Giderek gelişen bu ilişki sonucunda da birçok Türk şirketi Katar pazarına açılma fırsatı buldu ve bulmaya devam ediyor. Katar pazarına Türk fintech sektörü de tanıtılacak. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre 23-24 Şubat 2022 tarihlerinde online olarak bir webinar serisi gerçekleştirilecek ve bu sayede Türk fintech şirketleri Katarlı yatırımcılara tanıtılacak.

 

Türkiye ve Katar arasında büyüyen stratejik ortalıklara bir yenisini ekleniyor. “FinTech and Digital Participation Banking: Turkish Solutions and Opportunities in Qatar” ismiyle düzenlenecek olan Fintech webinarları sayesinde Türk fintech şirketleri yeni yatırımcılar bulma fırsatı elde edecek.

 

İlginizi Çekebilir: Açık Bankacılık Nedir

 

Türkiye’den 20 adet fintech şirketi “Tomorrow’s Financial World“ projelerini yatırımcılara tanıtacak. Qatar Financial Centre ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından koordine edilecek olan webinar serisinde Açık Bankacılık gibi fintech sektöründen Türk şirketleri online olarak kendilerini ve projelerini anlatacak. Webinar’ın açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak yapacak. Webinar programına Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi websayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Düzenlenecek olan webinarlara Türkiye Katılım Bankaları Birliği, Qatar Development Bank ve Qatar FinTech Hub’dan temsilciler katılacak. 23-24 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek olan “FinTech and Digital Participation Banking: Turkish Solutions and Opportunities in Qatar” webinarına kayıt olmak için Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Benzer Blog Yazıları