Finteo MAG Nisan 2024 - Binance CEO'su Richard Teng Bitcoin İçin Fiyat Tahmininde Bulundu

Finteo MAG Nisan 2024 - Binance CEO'su Richard Teng Bitcoin İçin Fiyat Tahmininde Bulundu

16-04-2024
148

Binance CEO’su Richard Teng daha önceki tahminlerinde en büyük kripto paranın 2024 yılını 80.000 dolar civarında kapatacağını tahmin ettiğini, ancak fiyat hedefini artık öne çektiğini dile getirdi. Buna gerekçe olarak ise halving ile birlikte arzın azalması ve talebin devam etmesini gösterdi. Teng, böylece Bitcoin’in 2024 yılı sonunda 80.000 doların üzerinde kapanış göreceğine inanıyor.

Binance CEO’su Richard Teng, fiyat tahmininde bulunurken bunun kendi kişisel görüşleri olduğunu hatırlatırken rallinin düz bir ivmede devam etmeyeceğini düşündüğünü söyledi ve inişli çıkışlı bir piyasa görünümünün sağlıklı bir yükseliş için olumlu olacağını sözlerine ekledi.


Türkiye, yapay zeka yatırımlarında dünyada ilk 20’ye girdi

Yeni bir teknoloji olmanın ötesine geçip, insanlığın ilerlemesinin de anahtarına dönüşen yapay zeka, geleceği yeniden tanımlıyor. Günlük yaşamdaki alışkanlıklarımız değişirken, bazı meslekler de bayrağı yapay zekaya devrediyor. Online PR Servisi B2Press, Türkiye’nin de yatırımlarda ilk 20’de yer aldığı yapay zekayı mercek altına aldı.

Son dönemde gündemden düşmeyen yapay zekanın (YZ) kullanım alanlarının yaygınlaşması, güçlü bir büyümeyi de beraberinde getiriyor.

Statista’nın açıkladığı verilere göre 2024’ü 305,9 milyar dolar değerinde kapatması beklenen yapay zeka pazarının yıllık ortalama %15,8’lik bir ivmeyle 2030’u 738,8 milyar dolarla kapatması bekleniyor.

Bu hızlı ilerlemenin izini süren B2Press, global çapta yapılan çalışmaları inceleyerek toplumu her yönüyle etkileyen ve ekonomiler arası soğuk bir rekabet ortamı yaratan yapay zekanın bugününe ve yarınına ışık tutuyor. Online PR servisinin paylaştığı bilgilere göre yapay zeka, hem iş hem de günlük yaşamımızdaki akışımızı değiştirirken, etik açıdan da pek çok soru işareti doğuruyor. Aynı zamanda, hayatımızın pek çok alanını dönüştürmeye devam ediyor.


Bankalara yüzde 15'lik temettü izni

Bloomberg'in haberine göre bankalara 2023 kârından en fazla yüzde 15 temettü ödemesine izin verilecek.

Reel sektör şirketlerinin temettü teklifleri Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) sırasıyla yerini alırken bankalar için de görünüm netleşiyor.

Bloomberg'e konuşan konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre bankaların 2023 net karından en fazla yüzde 15 nakit temettü ödemesine izin verilecek.

Kaynaklar bankaların halihazırda BDDK’ya temettü izni için talep gönderdiğini ve BDDK’nın 2023 temettüleri için azami miktarı yüzde 15 olarak belirlediğini söyledi.


Borusan, Türkiye’de 1.4 milyar dolarlık yatırım için düğmeye bastı

Borusan, tarihinin en büyük yatırım programını açıkladı: 1.4 milyar dolar. Borusan Grup CEO’su Erkan Kafadar, şirketin tamamı Türkiye’de 3 yıl içinde önemli bir yatırım için harekete geçtiğini, 63 milyar TL’lik bu yatırımın 31.2 milyar TL’sinin üretime olduğunu açıkladı. Kafadar, “Bizim için üretime yapılan yatırımı anlamı bambaşka. İstihdam yaratıyor olmak çok önemli” ifadesini kullandı.

Önümüzdeki 3 yıl için planlanan yatırımda en büyük dilim, 500 milyon dolarla 2024 yılında yapılacak. Yatırımda aslan payı yassı çelikte olacak ve bu yatırımla önemli bir ithal ikamesine imza atılacak.


Apple'ın son 10 yıldır "milyarlarca dolar harcayıp en az 2 bin çalışanı görevlendirdiği" elektrikli otomobil üretme planını rafa kaldırdığı bildirildi.

Apple'ın son 10 yıldır 'gizli' yatırım yaptığı elektrikli otomobil üretme planını iptal ettiği belirtildi.

Bloomberg'in haberine göre, şirket yöneticileri bir ekip toplantısı sırasında duyuruyu yaparak bu alanda çalışanların çoğunun üretken yapay zeka alanında görev almaya devam edeceğini söyledi.

Haberde şirketin duyurusunun proje üzerinde çalışan yüzlerce çalışan için sürpriz olduğu ve işten çıkarmaların yaşanabileceği kaydedildi.

Apple'ın Project Titan kod adı altında elektrikli, yarı otonom bir araç geliştirmek için milyarlarca dolar harcadığı belirtiliyor.

Apple'ın, kaynaklarının daha fazlasını üretken yapay zeka projeleri üzerinde çalışmaya ayıracağı bildiriliyor.

Apple CEO'su Tim Cook, bu ayın başlarında Apple'ın yapay zeka için "muazzam miktarda zaman ve çaba" harcadığını ve yıl içinde tüketicilere üretken yapay zeka özellikleri sunacağını duyurdu.


KAYNAKLAR:

  • Binance CEO'su Richard Teng Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu.

Haberin Devamı:

https://tr.investing.com/news/cryptocurrency-news/binance-ceosu-bitcoin-icin-fiyat-tahmininde-bulundu-2750416

  • Türkiye, yapay zeka yatırımlarında dünyada ilk 20’ye girdi

Haberin Devamı:

https://ictmedia.com.tr/haber/turkiye-yapay-zeka-yatirimlarinda-dunyada-ilk-20ye-girdi

  • Bankalara yüzde 15'lik temettü izni

Haberin Devamı:

https://www.bloomberght.com/bankalara-yuzde-15-lik-temettu-izni-2349050

  • Borusan, Türkiye’de 1.4 milyar dolarlık yatırım için düğmeye bastı

Haberin Devamı:

https://www.dunya.com/sirketler/turkiyede-14-milyar-dolarlik-yatirim-icin-dugmeye-basti-haberi-719019

  • Apple'ın son 10 yıldır "milyarlarca dolar harcayıp en az 2 bin çalışanı görevlendirdiği" elektrikli otomobil üretme planını rafa kaldırdığı bildirildi.

Haberin Devamı:

https://tr.euronews.com/2024/02/28/bloomberg-apple-gizli-elektrikli-otomobil-uretme-planini-iptal-etti

Benzer Blog Yazıları